Evinizde, iş yerinizde sizin ve sevdiklerinizin can güvenliğini koruyun !

Ürün Detayı

  
HERŞEYDEN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ !!!!!
 
 
FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEN HERKESE ÜCRETSİZ KARGO !
AYRICA KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİ İLE...
 
Kısa bir süre için ve sınırlı sayıda stok ürün için geçerlidir
 
 
Gaz, doğalgaz, LPG, dedektörü ve alarm cihazı,
 
 
Montaj: Doğalgaz için tavandan 30 cm aşağıya LPG için yerden en fazla 30 cm yukarıya monte edilir. Solenoid valf için mavi ve kahverengi kablolar valfin bobinine bağlanır.
Kontak Çıkışı : Normalde Açık (Tek kutup tek yön)
 
Gaz dedektörü parlayıcı (LPG, dogalgaz, bütan) gazlarını algılar. Kombi, fırın, katalitik soba, şofben, doğalgaz kazanı kullanılan yerlerde tam güvenlik sağlar.
 
Uygulama  Doğalgaz  gaz kaçağını algılar ve emniyet solenoid valfine kumanda verir ,solenoid vanayı kapatır.Sesli ve lamba uyarımlı gaz kaçağı sinyali verir.
 
 FİŞE TAKIN  VE  ÇALISTIRIN

 

KURULUMU ÇOK BASİT

 

ELEKTRİKÇİ YADA TESİSATÇIYA GEREK DUYMAKSIZIN KULLANMA KLAVUZUNDAKİ TALİMATLARA GÖRE CİHAZINIZI UYGUN YERE YERLEŞTİRİN VE FİŞE TAKIN.

 

2 YIL

GARANTiLi

 ______________________________

TSEK ONAYLI

CE BELGELi

 TSE, ISO 1991-2008 Belgeli

EN50291 standartına göre üretilmiş

_________________________________________

iGDAS

GAZNET

ESGAZ

BURSAGAZ

ONAYLI

100% YERLİ ÜRETİM 

 

TÜM TESTLERDEN VE KALİTE KONTROLLERDEN GEÇMİŞ  GÜVENLE KULLANABİLECEĞİNİZ BİR ÜRÜN

 

PİYASADAKİ EN KALİTELİ VE GÜVENİLİR MARKA

 

Gaz alarm cihazı, doğalgaz, LPG (sıvılaştırılmış, petrol gazı), havagazı kaçağı, durumunda alarm vermesi için ev ve benzeri yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sabit bir yere kurulan ve sürekli çalışan elektrikli bir alarm cihazıdır. Röle çıkışı sayesinde alarm durumunda aspiratör, siren, gaz kesici valf gibi cihazlara otomatik anahtarlama yapar.

 

Doğalgaz veya LPG (TÜPGAZ)’ın tüketildiği veya depolandığı konut, büro, dükkan, atölye, depo ve benzeri yapılarda, mutfak, banyo, kazan dairesi, ısı merkezi, kat kaloriferi gibi bölümlerde sarnıç, mahzen, dehliz, merdiven boşluğu gibi gaz sızıntısı veya birikimi oluşabilecek yerlerde kullanılır.

Gaz dedektörü parlayıcı (LPG, dogalgaz, bütan) gazların› algılar. Kombi, fırın, katalitik soba, şofben, doğalgaz kazanı kullanılan yerlerde tam güvenlik sağlar.

 

ÇİFT EMNİYETLİ


GAZ kaçağı alarmı vermesinin dışında dilerseniz, Cihazın yan tarafında bulunan kabloyu Tesisatınız`a bağlayarak doğalgaz kaçağı olması durumunda direkt olarak Gazı kesebilirsiniz, yada aspiratöre bağlayın kaçak başladığı zaman aspritör devreye girsin.

 Bu cihaz muadilleri içinde  ÇİFT EMNİYETLİ tek üründür.

 

ÜRÜN TANITIMI

TORK markalı gaz alarm cihazları, doğalgaz, LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) havagazı kaçağı durumunda alarm vermesi için ev ve benzeri yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sabit bir yere kurulan ve sürekli çalışan elektrikli gaz alarm cihazıdır. Röle çıkışı sayesinde alarm durumunda aspiratör, siren, gaz kesici valf gibi cihazlara otomatik anahtarlama yapar. Algılanan gazların içeriği metan (CH4), propan (C3H8) ve bütan (C4H10) gazlarından herhangi biri veya karışımı olabilir. Doğalgaz metan gazıdır, LPG ise bütan, propan veya bunların karışımından oluşur.

 

Alarm durumunda oluşturduğu ses seviyesi en fazla 85db’dir. Cihazın ağırlığı 280 gramdır. Ürün tüm uluslar arası standartlara uygundur, ayrıca tüm kalite belgeleri, TSEK belgesi, ISO 9001-2008 belgesi, ROHS belgesi, GOST belgesi, CE belgesi , TSE belgesi bulunmaktadır.

Doğalgaz veya LPG tüketilen veya depolanan konut, büro, dükkan, atölye, depo, mutfak, banyo, kazan dairesi, ısı merkezi, kat kaloriferi gibi yerlerde, sarnıç, mahzen, dehliz, merdiven boşluğu gibi gaz sızıntısı veya birikimi oluşabilecek yerlerde kullanılır.

Cihaza 220VAC 50Hz elektrik verildiğinde yeşil LED ışık yanar. Bir buçuk dakika kalibre süresi (sensör ısınma süresi) sonunda cihaz çalışmaya başlar. Eğer gaz kaçağı gaz alarm seviyesinin üstünde konsantrasyona ulaşırsa, dedektör en geç 10 saniye içinde sesli alarm verir ve kırmızı alarm LED ışık yanar. Cihaz solenoid valfe bağlı ise alarm durumunda alarm cihazından sinyal alan valf gazı keser.Elektrikler kesik iken gaz alarm cihazı çalışmaz.

Gaz, doğalgaz,LPG, alarm cihazı, doğalgaz ve Lpg bulunan her ortamda güvenilir gaz algılama özelliğine sahiptir.

Gaz, doğalgaz,LPG, alarm cihazı, kullanıldığı yerler:doğalgaz, LPG, bütan, gazlarında kullanılır. Gaz kaçağını algılar, alarm çıkışı
elektriksel kontak, sesli çıkış verir.

TSE Standartı : TS EN 50014-TS En 50194
Cihaz Tipi : A tipi (alarm,kontak çıkışlı)
Çalışma Gerilimi : 220 V,230 V 50/60Hz
Alarm Gücü : 85 dB
Kalibre Süresi : 1,5 dak
Güç Sarfiyatı : 2,5 watt
Sensör : Yarı İletken
Kontak Çıkışı : Normalde açık.T.K.C.Y(istek üzere:T.K.Ç.Y)

 

TSE standartı

TS EN 50014-TS En 50194

cihaz tipi

A tipi (alarm,kontak çıkışlı)

çalışma gerilimi

220 V,230 V 50/60Hz

alarm gücü

85 dB

kalibre süresi

1,5 dak

güç sarfiyatı

2,5 watt

sensör

yarı iletken

kontak çıkışı

normalde açık.T.K.C.Y(istek üzere:T.K.Ç.Y)

 

 

 

GAZ KAÇAĞI DURUMUNDA NE YAPMALI?


• Doğalgaz kaçağına karşı çeşitli açıklamalarda, bu tür durumlarda alınması gereken önlemler şöyle sıralanır:
• Öncelikle size ait sayacın giriş tarafında bulunan vanayı kapatınız.
• Doğalgaz vanası tesisat borusu ile aynı yöndeyken ‘açık’, tesisat borusu ile 90 derece açı yaptığında ‘kapalı’ konumdadır.
• Bulunduğunuz ortamı gaz kokusu duyduğunuz yerden başlayarak havalandırınız.
• Elektrik sigortalarını, anahtar, şalter ve elektrikli aletleri açıp kapatmayınız.
• Çakmak, kibrit yakmayınız.
• Elektrikli zilleri kullanmayınız.
• 24 saat kesintisiz hizmet veren 187 numaralı Doğalgaz Acil Hattı’nı arayınız.
• 187 Doğalgaz Acil’i aradığınızda biliyorsanız tesisat numaranızı, bilmiyorsanız adresinizi doğru ve açık şekilde veriniz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret8514
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.16802.1719
Euro2.88132.8865
Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 33° 19°
Saat